Kampak máme namířeno?

Tištěné noviny 24/2008 | 18. 12. 2008 | Nezařazené

vladarovi Kampak máme namířeno?
Restaurace U Vladařů, Mikulášovice

Poslední dobou jsme neměli moc štěstí při výběru restaurací a jídelen. O podniku U Vladařů v Mikulášovicích ale byla slyšet jen chvála, a tak jsme to jeli vyzkoušet. Jen co jsme vešli do restaurace, zdálo se nám, že uvnitř obědvají snad všichni policisté z celého výběžku. Brali jsme to jako dobré znamení.
Interiér restaurace U Vladařů je čistý a vysoce zátěžový. Na příjemném světle se podílejí střešní okna. Jinak je ale zařízený stylem „každý pes, jiná ves“. Na to si asi nezvyknu nikdy. Atmosféru v pátek lehce po poledni bych nazval jako pěkný frmol. Zdálo se ale, že všechno pracuje tak, jak má. V nekuřácké jídelně se střídali strávníci a v druhé místnosti, kterou bych nazval lokál pro domácí a štamgasty, se odehrával společenský život obce. Fanoušci tu mají vyvěšené své tabulky, kulečníkáři tu mají svůj stůl a k dispozici je i televize, toho času rozumně vypnutá.
Polévku jsme si vybrali kuřecí smetanovou (13 Kč). Gabriela ji popsala jako vydatnou, domácí, klouzavou. A tak to i bylo.
Hlavní chod byl zaprvé řízek s br. kaší (55 Kč), přičemž br. neznamená BRRR!, ale skutečně brambory jako základ potravy, a řízek bych označil za slušný pokus. Zadruhé jsme zkusili kuřecí soté s bramboráčky (60 Kč). Poctivá porce s opravdovým kuřecím, opravdovými houbami a s vyváženou chutí. Neřidič zapíjel dobrou plzeňskou dvanáctkou (24 Kč/0,5 l), k dispozici byl i desetistupňový Staropramen (15 Kč/0,5 l).
Vzhledem k tomu, že celý proces krmení proběhl zcela bez zádrhelů, rozhodli jsme se ukončit ho kávou. Ani v tom jsme neudělali chybu. Presso Lavazza (20 Kč) korunovalo příjemné poledne.
Závěrem lze tedy říci. Ano, restauraci U Vladařů v Mikulášovicích doporučujeme každému, kdo se chce chutně a vydatně najíst za rozumné ceny, nebo si jen tak posedět u dobré kávy a nechat se hýčkat příjemnou obsluhou.
P.S. Napadlo mě, když jsem se tak odvaloval od stolu, jestli je správné, že tu jedí i ti policisté. Měl jsem co dělat, abych po obědě neusnul, ale co když na tom byli obdobně i oni. Kdo mi pak pomůže, kdo mě ochrání? 

Zdroj: www.vybezek.eu

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2008/12/18/kampak-mame-namireno-12/