Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Varhanní hudba je dárek, který potěší

varhany_3 Především pro milovníky vážné a varhanní hudby, ale i pro ty, kteří si dokáží v dnešním uspěchaném světě udělat chviličku pro sebe, zastavit se a zaposlouchat se do krásy zvuků vznikajících v útrobách píšťal staletých varhan, je určeno nové hudební CD Organ works varhanního umělce Jiřího Chluma.
Jiří Chlum je dlouholetým chrámovým varhaníkem Baziliky Panny Marie ve Filipově, věnuje se koncertní i pedagogické činnosti a právem se řadí mezi nejlepší české varhaníky.

Po úspěchu jeho CD z roku 2007 Filipovské varhany, na němž zaznamenal díla J. Brahmse, G. Ph. Telemanna, J. S. Bacha a dalších velikánů varhanní hudby, přichází na trh s další deskou. Tentokrát ale představuje nejen hudbu jako takovou, ale především samotný mistrovský nástroj, na němž hudba vzniká. Posluchač se tak může zaposlouchat do tónů vznikajících v chórových varhanách kostela sv. Václava v Srbské Kamenici, v barokních varhanách kostela sv. Petra a Pavla v Růžové nebo se nechat unést hudbou klasicistních varhan z kostela sv. Václava v Malé Bukovině. Jiří Chlum předkládá posluchači pětašedesát minut krásné hudby z pera starých i současných umělců, hudby, která povznáší a uklidňuje.
Malým bonusem navíc k tomuto hudebnímu dárku je i kvalitně připravený buklet se spoustou zajímavých informací o varhanách a kostelech, kde hudba vznikala, a to v češtině i němčině, takže CD je vhodným vánočním dárkem i pro přátele z druhé strany našich hranic.
CD Organ works Jiřího Chluma je možné zakoupit například v Knihkupectví Evy Dokoupilové v Rumburku, nebo i v informačních centrech Šluknovského výběžku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail