Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské záchytné kotce se neustále modernizují

Rumburk • Rumburské záchytné kotce doznaly během minulého roku řadu pozitivních změn, které jistě ocenili všichni, kterým není lhostejný osud zvířátek bez majitele. Byl vybudován vytápěný karanténní kotec a osazeno zařízení pro manipulaci s nebezpečnými psy. Kotce byly průběžně vybavovány nejmodernějšími prostředky pro manipulaci se zvířaty, na které rozpočet města vždy pamatuje. Díky spolupráci s děčínským útulkem na internetových stránkách nastal tolik potřebný obrat v umísťování psů do pěstounské péče. Obě pracovnice zařízení odvedly v minulém roce velký kus práce, často i v době svého volna, kdy asistovaly městské policii při odchytu zvířat bez majitele. O úspěšné reprezentaci našeho zařízení na výstavě Sen zvířat v Praze – Vinoři jsme se již na stránkách našich novin zmínili.

Naším zařízením prochází ročně kolem tří stovek psů, o které se z jedné třetiny přihlásí jejich chovatelé. Za příběh s hezkým koncem lze označit zatoulaného jezevčíka, který byl po týdnu nalezen v kanalizační šachtě a poté vrácen šťastným majitelům.V našem zařízení nacházejí svůj azyl též kočky, pro které jsme adaptovali část prostor a další zlepšení se připravuje.

Je potěšitelné, že se rozrostl počet občanů a organizací z našeho města i výběžku, kteří nezůstali lhostejní a pomohli nám podle svých možností i sil, ať již zakoupením krmiva, poskytnutím steliva, vybavení nebo pomocí při údržbě zařízení včetně úpravy okolí. Město Rumburk jim všem děkuje a přeje hodně zdraví a úspěchů.

kotce

Pracovnice záchytných kotců paní I. Michalů a M. Mihulková (vpravo).

Tisk Tisk | E-mail E-mail