Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z hořícího automobilu zachránili šestiletou fenku Kačenku

Rumburk • Jen díky rychlému zásahu duchapřítomného majitele hotelu Zámeček v Rumburku nedošlo během úterního oběda k ohnivé katastrofě. Na hotelovém parkovišti začal hořet motor osobního vozidla Fiat Panda, zatímco jeho majitel si zrovna v hotelové restauraci pochutnával na kuřecím stehýnku a bramborové kaši. Hoteliér, který si jako první vznikajícího požáru povšiml, pohotově popadl hasicí přístroj a začal krotit nebezpečné plameny. Jedovatý kouř se však rychle šířil do kabiny vozidla, kde v té době čekala na svého pána šestiletá fenka jezevčíka Kačenka. Přivolaný majitel vozidla nehleděl na nebezpečí, které mu hrozilo, a svého psího miláčka z hořícího vozidla zachránil.

Nebezpečný požár byl naštěstí uhašen dřív, než stačil napáchat větší škody, i když nejen motor, ale celé dvaadvacet let staré vozidlo je na odpis. Podle vyjádření hasičů mohlo dojít k výbuchu benzinové nádrže a vzhledem k tomu, že vozidlo stálo v těsné blízkosti budovy, mohlo dojít i ke značným škodám na hotelu Zámeček a na okolostojících automobilech. Na klidu nepřidalo záchranářům z Rumburku a Varnsdorfu ani to, že jen o pár metrů dál se nachází benzinová čerpací stanice.

Podle policistů byla příčinou požáru zřejmě technická závada, ale poslední slovo bude mít nakonec policejní vyšetřovatel.

auto

Technická závada byla zřejmě příčinou náhlého vzplanutí motorové části osobního vozidla Fiat Panda. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail