Žijeme spolu v zařízení pro děti a mládež

Tištěné noviny 03/2009 | 12. 2. 2009 | Nezařazené

Rumburk • Rok 2008 byl z pohledu pracovníků nízkoprahového zařízení pro děti a mládež aktivní a úspěšný – bylo zaregistrováno přes čtyři a půl tisíce kontaktů a 47 aktivních klientů.

Volnočasové aktivity byly rozšířeny o ZOO koutek, který si klienti vybudovali téměř sami. Zahrada se za finanční podpory Nadace Vodafone ČR proměnila v Zahradu snů, kde je možné sportovní vyžití i posezení u táborového ohně nebo stanování.

„Naši klienti získali i několik hezkých umístění ve výtvarných soutěžích, např. první místo v soutěži Vlajka pro Tibet nebo první tři místa v soutěži Můj nejhezčí sen pořádané Domem dětí a mládeže Rumburk,“ uvedla vedoucí nízkoprahového zařízení Kateřina Kočová.

Během loňského roku proběhlo ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou v Rumburku několik přednášek na téma sexuální výchovy. Využity byly i nabídky exkurze do hasičské zbrojnice a nechyběla ani Valentýnská zábava, ples, diskotéky, tradiční Mikulášská a Vánoční besídka s nadílkou, ale také pracovní aktivity, např. hrabání listí v Parku přátelství.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2009/02/12/zijeme-spolu-v-zarizeni-pro-deti-a-mladez/