Gymnázium dostane nový kabát

Tištěné noviny 05/2009 | 12. 3. 2009 | Nezařazené

Snad každý už si všiml, že kolem rumburského gymnázia se něco děje. Jedna z nejkrásnějších budov v Rumburku prochází další etapou rekonstrukce. Ta první proběhla už v letech 2005 – 2006 a týkala se kompletní rekonstrukce elektroinstalace, včetně osvětlení. Druhá, právě probíhající, je celková a skončí v dubnu 2010. Týká se odizolování venkovních stěn, opravy oken, výměny rozvodů tepla a vody, všech sociálních zařízení a vzduchotechniky. Třešničkou na dortu by měla být nová fasáda s opravenými ozdobnými kamenickými prvky. Celková vynaložená částka by se měla pohybovat kolem 60 mil. Kč. Přes 92,5 % z této částky se financuje z Regionálního operačního programu (dotace EU) a zbytek hradí Ústecký kraj, coby zřizovatel školy. Dodavatelem je ústecká firma ISTAR s.r.o.

„Součástí rekonstrukce je i přeměna školní kuchyně na výdejnu, kde bude žákům poskytována strava od externího dodavatele. Dojde tak jistě k výrazné změně v nabídce, protože studenti by měli mít například výběr z více jídel. Objednávání a vydávání by mělo fungovat na základě čipového systému, který usnadní práci oběma stranám, a to už od října letošního roku,“ prozradil ředitel gymnázia Mgr. Roman Kroutil.

Rekonstrukce nijak neomezila ani rozvrh hodin. Jedinou změnou je předčasné ukončení školního roku. Vysvědčení dostanou již 12. června studenti nižšího gymnázia a prvních ročníků a 22. června i ostatní studenti. „Rekonstrukce průběh vyučování nijak zvlášť nenarušuje. Očekávali jsme mnohem větší omezení,“ řekl člen profesorského sboru Beránek.

Na rekonstrukci by ředitel gymnázia rád navázal úpravami interiérů, digitalizací školy, kterou se myslí hlavně zlepšení vybavení v počítačových učebnách, a opravou školního hřiště.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2009/03/12/gymnazium-dostane-novy-kabat/