Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiří Paroubek se krátce zastavil ve Šluknovském výběžku

Krátká návštěva poslance Jiřího Paroubka ve Varnsdorfu, naplánovaná na 23. března, byla spojená se setkáním se starosty okolních obcí a s krátkou návštěvou TOSu Varnsdorf. Poslední zastávkou pak bylo setkání s občany. S sebou si přivezl radní Ústeckého kraje Petra Bendu a Petra Jakubce a vedoucího výboru pro zahraniční styky Jaroslava Foldynu.

„Na Paroubka“ přišla do sálu divadla asi stovka lidí. Příjezd předsedy největší opoziční strany se sice o něco opozdil, ale i zkrácený čas na diskusi nakonec postačil. Po hodinovém setkání jako by zvědavost lidí byla již vyčerpána.

Jiří Paroubek zavítal do Varnsdorfu ve velmi exponovaném termínu mezi dvěma úspěšnými dny své politické kariéry: bezprostředně po sjezdu ČSSD, kde obhájil předsednické křeslo, a den před úspěšným hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě Mirka Topolánka. Pilotními diskutovanými tématy byla kritika finanční a sociální politiky pravicové vlády a sociálnědemokratický plán, jak se vypořádat s důsledky finanční krize.

A co zajímalo občany? Někteří se cítí znevýhodněni kvůli vzdálenosti od krajských zdravotních zařízení, kde jsou zrušeny zdravotnické poplatky. Krajský partajní šéf Benda vyvracel, že by úhrada poplatků byla na úkor rozpočtu na dopravu. Paroubek bránil navýšení počtu placených krajských politiků – prý na druhou stranu dojde ke snížení počtu krajských úředníků. V reakci na jednu z diskusních otázek připustil, že je třeba rozdílně přistupovat k podpoře nezaměstnaných, kteří o práci přišli nikoli vlastní vinou, a lidí práci se vyhýbajících. Na přání občanů se vyjádřil i k tématům politického přeběhlictví, blížících se voleb do Evropského parlamentu nebo k funkci vnitrostranického ombudsmana. Foldyna sklidil potlesk za smířlivé stanovisko k prekérní povolební situaci, kdy mu byla upřena funkce hejtmana. Pro něj je to už minulost: dnes všichni potáhneme za jeden provaz, abychom zmírnili dopad krize na lidi, kteří ji nezavinili. Postoj hodný ocenění, byl-li myšlen upřímně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail