Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohodlně po Rumburku

Rumburk • Spokojenost občanů každého města závisí na mnoha zdánlivých maličkostech. Jednou z nich je i kvalita chodníků a komunikací. Proto byl volný čas letošních školních prázdnin ze strany zřizovatele školských a předškolských zařízení Města Rumburk využit k realizaci několika drobných akcí, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti školáků i zkvalitnění estetického prostředí škol. Původní ušlapanou cestičku k budově l. stupně ZŠ Tyršova, která zvláště v období plískanic a dešťů byla obtížně schůdná, nahradil o prázdninách nový chodník. Úprava a zpevnění stávajícího nezpevněného chodníku a opravy odvodnění a nástupní plochy před vstupy do budovy přispějí k větší spokojenosti dětí i jejich rodičů.

achodniky21

 

Bezpečně dojdou do své školy děti ze ZŠ Vojtěcha Kováře v Horním Jindřichově. Zde byl vybudován chodník s osvětleným přechodem pro chodce, osazeno nové dopravní značení a provedeny částečné úpravy přilehlého školního hřiště.

achodniky31

 

Radost mohou mít i obyvatelé sídliště V Podhájí. V minulých týdnech zde bylo otevřeno nově vybudované parkoviště s kapacitou 69 parkovacích míst, včetně čtyř stání pro imobilní občany. Měly by tak být vyřešeny déle trvající problémy s parkováním na sídlišti. Parkoviště navazuje na připravované dopravní propojení ulice Krásnolipské s ulicí U Nemocnice a Sukovou, které přispěje ke zklidnění intenzity provozu na sídlišti. Stavba chodníků, která je nedílnou součástí této investiční akce, přispěje ke zvýšení bezpečnosti chodců.

Tisk Tisk | E-mail E-mail