Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stavba kruhové křižovatky Na Mejtě byla zahájena

Dolní Podluží, Jiřetín pod Jedlovou • Dlouho očekávaná rekonstrukce křižovatky silnic I/9 a II/264 mezi obcemi Jiřetín pod Jedlovou a Dolní Podluží byla zahájena již začátkem dubna. Do konce léta by zde měla být vybudována křižovatka kruhová, která by měla přispět k bezpečnější a plynulejší dopravě.

Stavbu provádí firma Herkul, a.s. Most, která je též hlavním realizátorem rekonstrukce dopravního průtahu Rumburkem. Výše nákladů na rekonstrukci křižovatky Na Mejtě by neměla překročit 21 milionů. Tato částka by měla být z velké části hrazena prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR ze Státního fondu dopravní infrastruktury, nemalou částkou 840 tisíc korun přispějí na výstavbu chodníků a osvětlení obce Jiřetín pod Jedlovou a Dolní Podluží.

Plánované narovnání zatáček silnice před osadou Lesné se však dále odkládá. Jak uvedl Hlas severu, přeložka tohoto úseku má již územní rozhodnutí z června 2009 a v tomto roce již byla odevzdána dokumentace pro stavební povolení. To však bylo zastaveno kvůli nedostatku financí na výkup pozemků nutných pro realizaci této stavby. Zatím tedy není stanoven žádný termín a rekonstrukce tohoto úseku silnice se zatím odsouvá na neurčito.

mejto1

Na křižovatce Na Mejtě mezi Jiřetínem pod Jedlovou a Dolním Podlužím by měla být během čtyř měsíců vybudována kruhová křižovatka, která přispěje k větší bezpečnosti a plynulosti dopravy. Foto: Hlas severu

Tisk Tisk | E-mail E-mail