Rumburk neustále mění svou tvář

Tištěné noviny 12/2010 | 17. 6. 2010 | Nezařazené

Kruhová křižovatka U Labutě již získává kontury

Již jen několik málo týdnů schází do zprovoznění kruhové křižovatky U Labutě na Pražské ulici v Rumburku. Zbývá jen do středového ostrůvku dosadit tak zvané „nočníky“ pro výsadbu zeleně a položit nový asfaltobetonový koberec. V režii města byly vybudovány a zámkovou dlažbou vydlážděny nové chodníky od mostu přes Mandavu až po křižovatku u ulice Radniční, kde navazují na další nově vybudované komunikace pro pěší. Vybudování kruhové křižovatky přispěje k větší plynulosti provozu v této lokalitě a k jeho větší dopravní bezpečnosti.

kruhak1

 

Výstavba silničního průtahu V Podhájí v plném proudu

V Rumburku V Podhájí se intenzivně buduje nové silniční napojení s ulicí Krásnolipskou, které umožní druhý přístup do zalidněného sídliště. Nová silnice plynule naváže na již vybudované parkoviště a bude součástí pokračujícího průtahu pod nemocnicí s napojením na silnici U Nemocnice a Sukovu. „Tato stavba uleví dopravě v této lokalitě a zajistí nové páteřní spojení s centrem města. Součástí stavby je i vybudování dalších parkovacích míst, což by mělo přispět k většímu pohodlí obyvatel sídliště i vlastníků automobilů,“ vysvětluje rumburský místostarosta města Darek Šváb. Dokončení stavby je naplánováno na přelom srpna a září tohoto roku.

prutah1

 

Rumburští senioři se budou stěhovat do nového

Již v průběhu září by se klub rumburských seniorů měl přestěhovat do nově zrekonstruovaných prostor v Palackého ulici. Město vyčlenilo téměř čtyři miliony korun pro rekonstrukci a vybavení bývalé chráněné dílny, která by dnes měla sloužit jako důstojné a klidné místo setkávání starších spoluobčanů. „V současné době se řeší rekonstrukce prostor, budou zde vybudovány dvě společenské místnosti, jedna větší, druhá menší, kuchyňka s kompletním vybavením, nové sociální zařízení a kancelář. Součástí jsou rekonstrukce elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace, oken, dveří, podlah a veškerých podlahových krytin,“ uvedl místostarosta Darek Šváb.

klub-senioru1

 

Ruiny nahradí parkoviště

Nevzhledné a dlouho neobývané ruiny po bývalých stavebninách, které hyzdí centrum Rumburku, budu v nejbližších týdnech zbourány. Město zde plánuje vybudovat parkoviště osobních automobilů zejména pro obyvatele přilehlých obytných domů. „Po vyklizení celého prostranství zde vznikne plocha velká skoro dva tisíce metrů čtverečních. Nové parkoviště odlehčí okolním ulicím a centru města, které jsou v současnosti dopravou a parkujícími auty značně zatíženy. Nikdo se nemusí bát, že tu vybudujeme nevzhlednou vyasfaltovanou plochu. Nové parkoviště bude citlivě doplněno městskou zelení a stromy. V každém případě to oproti současným ruinám pozvedne vzhled města, ale i kvalitu bydlení zdejších obyvatel,“ uvádí Darek Šváb, místostarosta Rumburku.

stavebniny1

 

Rybník Zátiší bude opět klidnou výletní zónou

V červnu byla zahájena rekonstrukce rybníku v Zátiší mezi Rumburkem a Krásnou Lípou. Město na jeho rekonstrukci získalo dotaci z Operačního programu Životního prostředí ve výši přes tři a půl milionu korun. Rybník bude kompletně odbahněn, dojde k rekonstrukci tělesa hráze a rybniční výpusti. Ostrůvek uprostřed rybníku zůstane zachován, ale náletové dřeviny a keře budou odstraněny. Po napuštění, začátkem podzimu tohoto roku, bude rybník sloužit jako sportovní voda. To znamená, že intenzivní chov ryb zde již nebude povolen.

zatisi1

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2010/06/17/rumburk-neustale-meni-svou-tvar/