Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Lužické nemocnice přibylo moderní diagnostické zařízení

Laboratoř klinické biochemie a hematologie v Lužické nemocnici v Rumburku získala dva nové nejmodernější analyzátory, biochemický a imunologický. Jejich instalace proběhla v druhé polovině června. Vedení nemocnice plánuje, že ještě v průběhu roku doplní laboratoř o dva až tři další moderní přístroje, čímž bude modernizace laboratoře dokončena.

„Cena těchto dvou nových analyzátorů se pohybuje běžně okolo deseti až jedenácti milionů korun. Nám se však podařilo získat je jen za zlomek ceny. Navíc jsme získali i za výhodnější cenu dodávky laboratorní chemie, což společnosti ročně ušetří statisíce korun,“ uvedl předseda představenstva Darek Šváb.

„Nákupem těchto dvou nových přístrojů se skokově posouvá kvalita poskytovaných laboratorních vyšetření na úroveň fakultních nebo krajských nemocnic, a v tuto chvíli se naše laboratoř s nimi může bez obav srovnávat. Je nezbytné dodat, že tato laboratoř neslouží jen potřebám Lužické nemocnice a polikliniky, ale potřebám všech lékařů v regionu. Takže úroveň naší diagnostiky a kvalita vyšetřovacích metod bude mít pozitivní dopad na zdravotnictví v celém Šluknovském výběžku. V této souvislosti je třeba poděkovat všem, kteří se bez ohledu na čas podíleli několik dnů dlouho do noci na instalaci těchto přístrojů ,“ uzavírá Darek Šváb.

Součástí modernizace laboratoře byla i částečná oprava jejích prostor.

Tisk Tisk | E-mail E-mail