Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Doubičtí si letos vybojovali již třetí skleněnou popelnici

Nejmenší obec na Šluknovsku a téměř stovka jejích dospělých obyvatel se stává krajským přeborníkem v třídění odpadu. Letos dosáhla zlatého hattricku, když si vybojovala již potřetí Skleněnou popelnici v soutěži měst a obcí Ústeckého kraje o nejlepšího třídiče.

V desítce nejlepších se mezi obcemi umístily i Staré Křečany. Kategorii »Města« zcela ovládnul Šluknovský výběžek, který zde z deseti nejúspěšnějších má hned pět svých zástupců, a to Krásnou Lípu, Dolní Poustevnu, Mikulášovice, Chřibskou a Velký Šenov. První místo, a také již potřetí, obsadila Česká Kamenice. Oba výherci, Doubice i Česká Kamenice, získali poukázku v hodnotě padesát tisíc korun na herní prvky, tedy na zařízení dětských hřišť či parků. Ceny výhercům předal v úterý 15. června na Krajském úřadě Ústeckého kraje Antonín Terber, předseda výboru pro zemědělství, životní prostředí a venkov.

Do soutěže, kterou již pátým rokem vyhlašuje Ústecký kraj, jsou automaticky zařazeny všechny obce v kraji. Zdrojem informací pro hodnocení úrovně sběru jsou údaje společnosti EKO-KOM, údaje poskytnuté obcemi a získané při terénním šetření.

Předseda výboru Antonín Terber zhodnotil výsledky soutěže jako dobré, přestože je Ústecký kraj v republikovém žebříčku až na chvostu pomyslné tabulky třídičů odpadu. Ročně připadá na každého občana Ústeckého kraje 30 kilogramů vytříděných plastů, papíru a skla.

Tisk Tisk | E-mail E-mail