Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům dětí a mládeže se až do září loučí

V červnu se s akcemi Domu dětí a mládeže Rumburk roztrhl pytel. Nejdříve tatínkové a jejich děti společně oslavili Den otců házením pořádného polena do dálky. Účast byla slabší, přesto si legrace užili všichni dost, a dostalo se i na ceny, které věnovali sponzoři akce.

Čtvrteční odpoledne 10. června, nazvané příhodně Bavíme se s Domečkem, patřilo na Lužickém náměstí v Rumburku ukázkám z jeho činnosti. Domeček proto, že do něj děti chodí rády, i když není tak veliký na to, kolik činností nabízí. (Prosíme, neplést si ho s Domečkem Na Kopečku, který je úplně jiný a nabízí zábavu pro dospělejší návštěvníky.) Rodiče dětí si mohli díky tomu udělat obrázek o tom, co se v DDM během roku děje, a vybrat pro děti nejvhodnější kroužek. Nejobletovanější stánek patřil astronomickému kroužku, ale zájem byl i o keramické výrobky, letadélka a házedla leteckých modelářů. Představily se malé baletky, tanečnice moderních i břišních tanců, členky klavírního a kytarového kroužku a divadelníci se svou pohádkou.

Dospělým nabízí DDM výuku hry na kytaru, zábavu ve výtvarném ateliéru, břišní tance, zdravotní cvičení a výuku práce na počítači. „Činnost Domečku je bohatá, a tak mají všichni celé prázdniny na to, aby se rozmysleli, jestli s námi vstoupí do nového školního roku v některé z nabízených činností. A my se už na nové tváře těšíme a věříme, že se pro ně stane domeček místem odpočinku, zábavy a radosti,“ vzkazují pracovníci DDM.

Na sobotu 19. června byla pro děti a jejich psí kamarády připravena soutěž Ten můj je nejlepší. Děti a jejich pejsci zdolávali překážkovou dráhu, na které se ukázalo, jak je který tým sehraný, jak pejsek poslouchá, jestli má z práce se svým páníčkem radost. Ve volné disciplíně pejsek předvedl nějakou specialitku, zábavný kousek nebo zvláštní poslušnost. Rozhodčí Martina Mihulková udělovala body a určila, která dvojice je ta opravdu nej. A kdo to byl letos? První místo získala dvojice Šárka Makovská se svojí kříženkou Bessi.

Již popáté se letos v červnu konal rockový festival Rumburská sekaná. Představilo se devět začínajících i známých kapel a i přes nepříliš příznivé počasí byla účast příjemná a hojná až do půlnoci. „Chtěli bychom poděkovat Městu Rumburk za podporu, Městské policii Rumburk za zabezpečení akce, sponzorům, a hlavně příznivcům tohoto festivalu, kteří nás přišli podpořit,“ zní z úst organizátorů z Domu dětí a mládeže Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail