Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Očistit jméno, pošpiněné neprávem, je těžké…

Jiříkovský sportovní klub TJ Spartak existuje již několik desítek let. Za tu dobu se v jeho vedení vystřídalo mnoho předsedů. Jedním z nich byl i Josef Čelko, dlouholetý předseda a jiříkovský občan. Nejsem si však jistý, zda na své působení v klubu vzpomíná s radostí, nebo právě naopak. Myslím, že především jeho poslední roky předsednictví pro něj nebyly příliš příjemné.

Vše bylo v pořádku a klub šlapal tak, jak má, dokud se s nástupem nových členů nezačaly probírat finance. Ukázalo se, že podle některých nováčků vše zase tak úplně v pořádku není. A na koho by se teď mělo přihlížet striktně? Na předsedu? Ano, takhle to někteří pochopili a pan Čelko byl svými „kolegy“ obviněn ze zpronevěry. Čestnému člověku s čistým svědomím takové obvinění nedalo spát a pro klid duše (a především pod silným nátlakem) se rozhodl určitou, dosud neprokazatelnou část peněz zaplatit. Využil k tomu právě končící stavební spoření. Docela paradox, ne?

Možná by se mnozí měli zamyslet a vzpomenout si, co všechno v klubu za působení pana Čelka zažili, jak se těšili na nový stadion, jak svému klubu fandili a jak se po vítězství všichni společně radovali.

Chtěl bych touto cestou panu Čelkovi poděkovat, protože si myslím, že pro jiříkovský fotbal udělal mnoho. Na takové skutky se však velmi rychle zapomíná a vyzdvihují se pouze ty špatné, neopodstatněné záležitosti. Tímto poděkováním bych to chtěl změnit. Nebo se o to alespoň pokusit.

Radek Turiščev

Jiříkov

Tisk Tisk | E-mail E-mail