Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský komorní orchestr ohlásil nastupující léto

Léto je tady, i když počasí současných dnů tomu příliš nenasvědčuje. Snad se podaří zářivé léto přivolat Rumburskému komornímu orchestru krásným letním koncertem, který posluchači vy-slechli v posledním jarním dni 20. června v aule rumburského Gymnázia.

Úvodní skladby bouřily a mezi zvučnými tóny proplétaly se tóny klavíru virtuózně ovládaného Markétou Vlkovou jako veselé vlnky potoka. Dojem trochu tajemného, leč rozezpívaného lesa vyvolávala skladba pro orchestr, dvě flétny a fagot. Flétny Terezky Kunzeové a Jany Tomáškové vesele štěbetaly. Fagot pana Englera byl jako dechberoucí zašumění – prostě, kdo z posluchačů chtěl, mohl se na chvíli přenést pod zelenou klenbu. Houslová sóla Jany Herajnové přímo unášela. Letní koncert jak má být, naznačující všechno, co léto přináší, skladbami J. Ch. Kridela, J. S. Bacha, G. Genause, N. Paganiniho či J. A. Bendy. Bouře, zpěv a veselí i trochu melancholie. Skladatelé sice svá díla k účelu představy léta neskládali, ale proč si nepřidat trochu poezie.

Díky za odpoledne s krásným zážitkem celému orchestru, sólistům a dirigentu panu Miroslavu Lošťákovi. Těšíme se na další.

Tisk Tisk | E-mail E-mail