Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svatojánské slavnosti bylin

Už slavné drama Shakespearovo bylo oslavou letního slunovratu, období, kdy se do přírody po dlouhé zimě vrací život. Mnozí si to třeba ani nestačí uvědomit a toto období prožijí, aniž by si všímali, jak se svět kolem nich mění. Může za to především dnešní shon a život ve městech bez možnosti odpočinku v přírodě.

Každý rok proto pořádá Občanské sdružení Nobilis Tilia kulturní a zábavný program na Vlčí Hoře pod názvem Svatojánské slavnosti bylin. Letos se akce uskutečnila o víkendu od 25. do 27. června. Páteční zahájení bylo provázeno posvěcením svatojánského věnce a vypouštěním svíček s přáním. V sobotu i v neděli si návštěvníci mohli vyslechnout odborné i laické přednášky, např. o péči o duši, o astrologii, o léčivých rostlinách regionu. V neposlední řadě ovládl areál aromaterapeutického centra kulturní program, který byl jak hudební, tak i divadelní. Průběžně celý víkend měli dospělí i děti možnost nahlédnout do řemeslnické výroby. Z Vlčí Hory se totiž stalo především veliké tržiště, kde si každý mohl vybrat suvenýr podle svého gusta. Mimo to si návštěvníci mohli prohlédnout samotnou firmu Nobilis Tilia a zakoupit její výrobky přírodní kosmetiky, dále na ně čekala prohlídka bylinkové zahrádky, ale i čtení z dlaně, tzv. chiromantie.

Přáním pořadatelů je, aby Svatojánské slavnosti bylin byly příjemnou vzpomínkou a krásným zážitkem ze soužití s přírodou a uvědomění si pravých hodnot života. Jen se zkrátka na chvilku zastavit v dnešní uspěchané době a vnímat a poslouchat přírodu.

Jestli jste letošní Svatojánské slavnosti bylin nestihli, nezapomeňte na ně příští rok.

Tisk Tisk | E-mail E-mail