Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásná Lípa žila folklorem i sexem

Během deseti let se již popáté konal v Krásné Lípě Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství. Tentokrát byl zcela výjimečně spojen se Dny Českého Švýcarska, setkáním motocyklů Čechie Böhmerland a Parkmaratonem.

Festival odstartovaly v pátek dopoledne výchovné pořady pro školy a přednáška MUDr. Radima Uzla na rumburském gymnáziu. Slavnostní zahájení festivalu se však konalo až odpoledne v kulturním domě Krásné Lípy pořadem Radima Uzla Sex v lidové písni aneb sexuální a reprodukční zdraví, s doprovodem cimbálové muziky Oldšava. Doprovodný program festivalu Folklor na Tolštejnském panství se odehrával v Doubici ve Staré hospodě a ve Šluknově na zámku.

Sobotní dopoledne na krásnolipském náměstí zahájil Sraz motocyklů Čechie – Böhmerland a krojovaný průvod účastníků festivalu.

Při odpoledním galaprogramu V. MFF TP na Křinickém náměstí se představily taneční soubory Simeria z Rumunska, Zobor ze Slovenska, Oldšava z Uherského Brodu, cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Jiskra z Plzně, krásnolipský Křiničánek a domácí pořadatel Lužičan. Program sice narušilo poněkud nevlídné a studené počasí, a tak se večer museli účinkující i diváci zahřát pořadem souborových muzik Beseda u cimbálu v Besedě.

Nedělní mší svatou v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě se začal festival loučit, definitivní tečkou za letošním svátkem folkloru v Krásné Lípě bylo společné vystoupení plzeňské Jiskry a krásnolipského Lužičanu v kulturním domě.

V. MFF Tolštejnského panství uspořádal FS Lužičan s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR v partnerství se Svazkem obcí Tolštejn a Ústeckým krajem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail