Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Muž z Krásné Lípy byl v Sasku odsouzen za krádeže

Soud v Zhořelci poslal na tři roky a 11 měsíců do vězení 35letého Čecha, který kradl a vykrádal auta na území Saska u hranic s Českou republikou. Pachatel pocházející z Krásné Lípy ukradl také tři bankovní karty, pomocí nichž pak v Česku z cizích účtů vybíral peníze. O jeho odsouzení informoval deník Sächsische Zeitung (SZ).

Muž podle obžaloby odcizil v červenci a říjnu 2007 dvě auta ve městech Jonsdorf a Sebnitz. Další vůz ukradl v listopadu následujícího roku v nedalekém Obersdorfu. V jednom z nich nalezl platební kartu, kterou použil k výběru peněz v Rumburku.

Obviněn byl také ze dvou pokusů o vykradení vozu, kterých se dopustil v letech 2007 a 2008 v Oybinu a Seifhennersdorfu; při obou byl ale vyrušen. Na počátku června 2008 pak podle zhořeleckého zemského soudu vzal ve městě Neusalza-Spremberg z auta kabelku se dvěma bankovními kartami, které následně rovněž použil k výběru hotovosti v Rumburku a ve Šluknově.

Čech se přiznal k sedmi činům, ve dvou případech svou vinu popřel. Na výši trestu se státní zástupce a obhájce shodli. Podle drážďanského listu seděl muž od 3. března ve vyšetřovací vazbě.

Zdroj: www.novinky.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail