Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský atletický oddíl otvírá atletickou školku a přípravku

Základní pohybová aktivita, nikoliv specializace na konkrétní sport, to je Atletika pro děti, nový projekt Českého atletického svazu, jehož snahou je nabídnout dětem nový způsob využití volného času a podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí od pěti do sedmi let.

Atletický oddíl TJ Rumburk připravuje děti na sportovní dráhu již od první třídy. Naše současná nabídka je určena rodičům, kteří hledají pro své ratolesti kroužek zaměřený na všestrannou pohybovou aktivitu. Přestože dnešní nabídka zájmů pro děti je pestrá – od plavání, tenisu, fotbalu až po keramiku či zpěv, je atletika v něčem jiná. V začátcích nenutí děti ke specializaci, a proto může těžit ze své nesporné výhody – všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i v jiných sportech. V atletické přípravce se děti seznámí pestrou a zajímavou formou se základními pohybovými dovednostmi. Hravé běhání, skákání a házení může být podpořeno lehkými atletickými pomůckami vyráběnými na míru těm nejmenším, které bude možno zajistit pouze ze sponzorských darů. Tímto se obracíme s prosbou na případné sponzory, kteří by přispěli na koupi speciálních cvičebních pomůcek pro děti.

Nejde o to, aby se z malých dětí stávali profesionálové. „Jsem rád, že se na stadion dostanou ti nejmenší a získají k němu nenásilnou a hravou formou pozitivní vztah,“ říká šéftrenér Českého atletického svazu a bývalý vynikající desetibojař Tomáš Dvořák, a doplňuje: „Pro atletiku je to velké plus, protože buď děti zůstanou, nebo se na stadion mohou kdykoliv vrátit, neboť v tomto věku zkoušejí různé sporty.“

Rumburský atletický oddíl chce prostřednictvím atletické školky také nabídnout rodičům, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se, a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport. Je třeba zdůraznit preventivní a sociální hledisko projektu, neboť naše snaha nepochybně přispěje k tomu, aby se další kroky dětí ubíraly v pozdějším věku správným směrem. Taková aktivita může děti odtáhnout od sedavých koníčků, jakým je třeba počítač. V atletickém kroužku si děti mohou změřit síly s někým skutečným, ne s nějakým panáčkem na obrazovce.

Atletická školka bude probíhat v tělocvičně ZŠ Tyršova každou středu od 15.00 do 16.00 hod. Chcete-li své děti do atletické školky přihlásit (5 – 7 let), kontaktujte do 10. října Mgr. Eriku Drahotovou, tel. 724 326171, e-mail: erika.drahotova@seznam.cz. Těšíme se na nové malé sportovce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail