Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spirála pomáhá lidem již deset let

Téměř jedenáct tisíc telefonických žádostí o pomoc, 2173 osobních kontaktů, pobyt na krizovém lůžku v délce 2997 dní pro 405 dospělých osob a 290 dětí, to je bilance desetiletého úsilí Občanského sdružení Spirála v Ústí nad Labem v pomoci lidem v těžkých krizových situacích.

Centrum krizové intervence je rozsahem svých služeb jediným zařízením tohoto typu v Ústeckém kraji. Nabízí především pomoc osobám ohroženým domácím násilím a svědkům domácího násilí. Jen během deseti let existence zde vyhledalo pomoc již 975 žen a 78 mužů – obětí domácího násilí. Ve 302 případech nabídli odborníci Intervenčního centra podporu ohroženým osobám v průběhu vykázání násilné osoby ze společného obydlí. Toto číslo je bohužel smutným prvenstvím Ústeckého kraje v celé České republice.

Kromě této pomoci nabízí Intervenční centrum profesionální terénní krizový tým dobrovolníků, který pomáhá obětem hromadných neštěstí, jako byly například povodně v letech 2002, 2003, ale i v srpnu 2010. Nabízí individuální či rodinné terapie mladistvým či mladým dospělým ohroženým patologickým chováním. Jen od roku 2005 se této terapie zúčastnilo 206 mladistvých, pomoc zde najdou také rodiče dětí se školními a výchovnými problémy.

Lidem ze Šluknovského výběžku poskytuje pomoc Intervenční centrum Spirála na Lužickém náměstí 160 v Rumburku, a to každý čtvrtek od 10.00 do 14.00 hodin. Objednání klientů a konzultace na tel. 475 511 811. Pro bližší informace je také vhodné navštívit webové stránky centra www.spirala-ul.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail