Odborník ze Švédska školil rumburské strážníky

Tištěné noviny 21/2010 | 18. 11. 2010 | Nezařazené

Odborného semináře celosvětově uznávaného specialisty na drogovou problematiku Bo Perssona se zúčastnili i ředitel Městské policie Rumburk Miroslav Jeřábek a pracovník pro prevenci kriminality Petr Mark. Poznatky ze školení strážníci využijí při přednáškách na středních a základních školách v rámci boje proti kriminalitě mládeže a užívání drog.

„Již několik let pořádáme v rumburských školách přednášky s protidrogovou tématikou, ale díky Bo Perssonovi budeme moci mezi děti přijít s něčím novým, neotřelým a v každém případě s něčím, co posluchače osloví mnohem účinněji, než obyčejný výčet rizik, která s užíváním drog souvisejí,“ vysvětluje Miroslav Jeřábek.

Bo Persson má s užíváním drog osobní zkušenost a kromě toho, že ví, jak je snadné drogám propadnout, ví také, jak se se závislostí prát. Na základě svých zkušeností vypracoval odvykací metodu a vybudoval vlastní rehabilitační protidrogové centrum, jehož úspěšnost dosahuje až 80 procent vyléčených. Během jeho dvacetileté praxe u něj vyhledaly pomoc tisíce lidí na celém světě, včetně mnoha světových celebrit.

„Díky Perssonovi jsme se na problematiku drog podívali i z druhé strany a tento poznatek chceme rumburským dětem předat dál. Účelem přednášek není děti strašit a předkládat jim poučky o tom, jak jsou drogy nebezpečné. My jim teď chceme ukázat, jak vypadá taková kariéra feťáka. Jaký to byl člověk, než vzal drogu poprvé. A jak s ní žil. Co mu všechno droga vzala, čeho všeho se kvůli fetu vzdal, jak se změnil jeho žebříček hodnot a co se z něj nakonec stalo, když ho droga ovládla. Ukážeme dětem příběh někoho takového, jako jsou ony samy. A oni samy si pak musí odpovědět na otázku, zda chtějí to, co má a nemá on, nebo jestli se proti drogám postaví,“ dodává ředitel rumburských strážníků Miroslav Jeřábek a dodává, že po domluvě se školami by se první přednášky mohly konat již na jaře příštího roku.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2010/11/18/odbornik-ze-svedska-skolil-rumburske-strazniky/