Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Edward Powell zahraje Na Kopečku

edwardpowell1 Program letošního, již pátého ročníku Festivalu malého umění Na Kopečku slibuje opět spoustu zajímavých umělců napříč různými žánry a formami. Vzácnými hosty bude letos hudební seskupení Edward Powell trio, hrající originální etno music.

Edward Powell je kanadský hudebník, který ovládá hru na sitár a bezpražcovou akustickou kytaru a je považován za jednoho z nejlepších světových hráčů na tyto nástroje. Hudební soubor kombinuje kompoziční prvky indické hudby a hudby Středního východu a prezentuje je s patřičnou vyvážeností a úctou k původním zvyklostem této hudby v zemích jejího vzniku.

Kromě jejich koncertu se mohou návštěvníci festivalu těšit na písničkáře a malíře Zbyňka Zemana, muzikanta Pavla Pavlíčka, divadlo Creatio, vážnou hudbu v podání Instrumentalkreis Löbau, divadlo Biskupského gymnázia ve Varnsdorfu, smyslný dívčí beat Vobezdud, vlastní čtení z existujících i neexistujících knih básníka Milana Hrabala a další.

Z píp bude tradičně vytékat vychlazené pivo Kocour, k jídlu budou domácí koláče a jiné speciality, a k tomu dílny a soutěže pro děti i dospělé, spousta stánků s originálním zbožím, živá zvířata, ukázky starých řemesel…

Kdo miluje nízkorozpočtovou, maloformátovou kvalitní kulturu, určitě přijde na V. festival malého umění 10. 6. od 19.00 hodin a 11. 6. od 10.00 hodin až do noci na jedno z nejinspirativnějších míst, která jsou – k čajovně Na Kopečku v Rumburku. Celý program najdete na plakátech a na internetových stránkách www.domeceknakopecku.cz.

Roman Winter

Tisk Tisk | E-mail E-mail