Jezdecký klub Quatrefoil

Tištěné noviny 15/2014 | 24. 9. 2014 | Nezařazené

Jsme Jezdecký klub Quatrefoil (Čtyřlístek), sídlíme v Rumburku – pod Lidlem. A pravidelně, již třetí prázdniny, pořádáme příměstský tábor s výukou jízdy na koni a ošetřování koně.

Skončily prázdniny a i nás opustily poslední děti z tábora. Byly to poslední dva kurzy před začátkem školního roku. Děti přišly nadšené a se zájmem sledovaly jednotlivé lekce. Některé byly značně překvapené z množství práce, která se při denním ošetřování koní musí zvládnout. I výroky typu „jé, ten hnůj smrdí“ ze začátku nebyly výjimkou. V průběhu týdne si všechny děti osvojily pravidelné dovednosti. Pochopitelně každé dítě podle svého věku a svých možností. A na závěr jsme s dobrým pocitem rozdali medaile a diplomy s kladným hodnocením. Doufáme, že jsme potěšili dětská srdce a podpořili v nich lásku k přírodě.

Některé z nich nás neopustili na dlouho. Setkáme se s nimi během školního roku na pravidelném kroužku výuky začátečníků a pokročilých jezdců. A budeme se těšit na příští rok znovu na prázdniny, na nové děti a nové zážitky. A tak se loučíme s prázdninami, s dětmi a s létem.

r

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2014/09/24/jezdecky-klub-quatrefoil/