Studenti mohou zvýšit své finanční IQ na seminářích v krásnolipské Kostce

Tištěné noviny 18/2014 | 14. 11. 2014 | Nezařazené

Kostka Krásná Lípa připravila třetí ročník seminářů zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti studentů středních škol pod názvem „Zvyšme své finanční IQ“.

Naším cílem je nabídnout studentům pravdivé informace z oblasti půjček, zadlužování se, života na dluh i jak se lze s dluhy vypořádat. Studenti se dozvědí například, jak navýšit své příjmy pomocí vícezdrojového financování, jaké existují finanční produkty, jak probíhají exekuce a insolvence, co to je tzv. „dobrý dluh“ a jak ho lze využívat pro svůj život. Semináře bude provázet putovní výstava a „Cashflow klub“. V klubu si studenti prostřednictvím hry Cashflow od Roberta Kiyosakiho vyzkouší něco o financích a peněžních tocích.

Více pravdivých informací a zkušenosti z praxe protidluhového poradenství jim v budoucnu pomohou zvážit, zda si skutečně půjčit, kde si půjčit a jak půjčka ovlivní jejich měsíční rozpočet.

Zároveň studenty zveme, aby výtvarně vyjádřili svůj postoj k půjčkám a dluhům. Výtvarné práce budou slosovány a tři účastníci získají zajímavou cenu.

Bohunka Slaná
koordinátorka a lektorka projektu

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2014/11/14/studenti-mohou-zvysit-sve-financni-iq-na-seminarich-v-krasnolipske-kostce/